שאלות ותשובות לגבי טיפול בסרטן הלבלב בטכנולוגיית RFA

יש לי גידול קטן בלבלב הנקרא NET (גידול שפיר שעלול להתפתח לגידול סרטני). המליצו לי על ניתוח. האם טכנולוגיית RFA יכולה לעזור לי?

כן, ובמקרה של NET זו אפילו הטכנולוגיה המומלצת לטיפול, כיוון שהיא מכוונת למינימום התערבות פולשנית ולדיוק רב בהסרת הגידול ללא סכנה לאיברים שמסביב. צריבת הגידול השפיר תמנע את התפתחותו.

האם הטיפול מתאים במקרה של ציסטה ליד הלבלב?

בהחלט. טכנולוגייתRFA  מתאימה לטיפול בגידולים שפירים ומאירים, כולל ציסטות.

יש לי גידול אדנוקרצינומה העוטף כלי דם ולכן לא מומלץ שאעבור ניתוח. האם ניתן בכל זאת לטפל בגידול האמצעות טכנולוגיית RFA?

התשובה תלויה במספר גורמים ורופא מומחה שלנו יוכל לייעץ לך על כך בשיחה אישית. ישנם מקרים שבהם טיפול בטכנולוגיית RFA מתאים גם לאדנוקרצינומה. 

יש לי גידול בלבלב ובנוסף גידול קטן מאד בכבד ולכן לא מומלץ שאעבור ניתוח. האם ניתן בכל זאת לטפל האמצעות טכנולוגיית RFA גם בגידול בכבד?

גם כאן התשובה תלויה בנתונים האישיים שלך מצבך. באופן עקרוני טוכנולוגיית RFA מתאימה גם לטיפול בגידול כבד, אך כדי לדעת את התאמתך האישית לטיפול יש לקבוע פגישת ייעוץ עם אחד המומחים שלנו.

במידה והטיפול בטכנולוגיית RFA יעלים אצלי את הגידול במלואו, האם ניתן להבטיח שלא יתפתח אצלי גידול נוסף בלבלב או באיבר אחר בעתיד?

למרבה הצער אף אחד לא יכול לתת הבטחה שכזאת, גם לא המומחים הגדולים ביותר, ואין טיפול מוכח שמונע התפתחות תאים סרטניים בעתיד. כמו כל טיפול בסרטן גם טיפול בטכנולוגיית RFA מטפל במצב הגידול הקיים בהווה.

יש לי גידול בלבלב, אך אני לא נתיח/ה ומטופל/ת בטיפול כימותרפי שגורם לכאבים קשים. האם טיפול בטכנולוגיית RFA יכול לעזור לי? 

יש תקווה! ניתן לעבור טיפול באמצעות טכנולוגיה זו באזור הכאב ויש כיום יותר ויותר מחקרים המעידים על יעילות הטיפול בטכנולוגיית RFA בהפחתת ושיכוך כאבים.

מתי אוכל ללכת הביתה אחרי הטיפול?

ליתר ביטחון המטופל מאושפז יום אחד בבית החולים, וברוב המקרים הולך הביתה למחרת ללא כל כאבים ואו סיבוכים .

אם הטיפול כל כך יעיל ומהפכני, מדוע לא כל הרופאים בתחום ממליצים עליו בחום?

גם עולם הרפואה סובל משמרנות. אחת הסיבות לכך היא שמספר המחקרים והמאמרים המדעיים בנושא טכנולוגיית RFA עדיין קטן יחסית למחקר בניתוחים הרגילים. מדובר בטכנולוגיה חדשה יחסית שמשתמשים בה ברחבי העולם ובישראל כמספר שנים. עם זאת, המומחים המבצעים אותה כמו גם המטופלים שעברו אותה יכולים להעיד על ההצלחה והיתרונות הברורים שלה, והיא נחשבת לחוד החנית של הטיפול בסרטן הלבלב.

אני רוצה לשמוע על הטיפול מפי מטופלים שעברו אותו בישראל. האם זה אפשרי?

כן, בהחלט. נוכל לספק לך פרטי יצירת קשר עם מטופלים בטכנולוגיית RFA.

האם הטיפול ממומן ע"י חברות הביטוח וקופות החולים?

כל חברות הביטוח הפרטיות מכסות את עליות הטיפול בטכנולוגיה, אך הדבר תלוי כמובן בסוג הביטוח שלך. רוב קופות החולים נותנות טופס 17 לטיפול בניתוח.
במידת הצורך נוכל לעזור לך בפנייה לחברת הביטוח או לקופת החולים שלך.

איפה עושים את הטיפול?

כיום נעשה הטיפול בבתי החולים שערי צדק (ירושלים), הדסה (ירושלים), זיו (צפת), וולפסון (חולון), ואיכילוב (תל אביב). הטיפול נעשה על ידי גסטרואנטרולוגים מומחים.

כמה בטוח הטיפול?

הטיפול בסרטן הלבלב בטכנולוגיית RFA נעשה על ידי גסטרואנטרולוגים מומחים ויש לו את אישור משרד הבריאות הישראלי, אישור נציבות האיחוד האירופי (CE) מנהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA).

יש לך שאלות נוספות בנוגע לטיפול בסרטן הלבלב בטכנולוגיית RFA?
הרופאים המומחים שלנו יידעו לענות לך על כל שאלה!